اطلاعات تماس

04133304125

04133304126

آنتراسیت

آنتراسیت فرآوری شده

آنتراسیت زغال سخت، سیاه و براقی که مرغوب ترین کیفیت را دارا می­ باشد، یعنی شامل کمترین مقدار آب و مواد فرار و بیشترین محتوی کربن است و با شعله کوچک و آبی‌رنگ و بدون دود می‌سوزد. آنتراسیت آخرین فراورده تغییر و تبدیل مواد گیاهی از طریق سلسله مراحل زغال نارس، لینیت و زغال بیتومینه است.

آنتراسیت با خلوصیت مشخص شده براساس درصد کربن مورد نیاز مصرف کنندگان از معادن برداشت شده و درکارخانه دانه­ بندی و جهت شارژ در داخل کوره سلولی آماده­ سازی می­ گردد. همچنین یک سری مواد نیز برای استحکام دهی و تنظیم پلاستیسته به آن اضافه می­ گردد. سپس در داخل کوره به مدت تقریبی ۳ الی ۵ روز در دمای ۱۰۵۰ الی ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد عملیات فرآوری انجام و خنک سازی شده و سپس داخل خشک کن دوار برای خشک کردن ارسال می گردد و درنهایت طبق دانه بندی درخواستی مشتری بصورت بسته بندی در داخل کیسه های ۲۵ کیلو گرم، بیگ بگ یک تن و بصورت فله به بازار ارائه می­ گردد.

یکی از مصارف عمده آنتراسیت فرآوری شده در صنایع متالورژیکی برای تامین درصد کربن و احیا می باشد و در کوره بلند نقش های مختلف تأمین انرژی، احیاء کانه های آهن، ایجاد تخلخل برای عبور گازهای احیاء کننده و کربوره کردن چدن را دارا می باشد. در کوره کوپل و کوره های فروآلیاژی سازی نیز بعنوان سوخت و عامل احیاء کننده مصرف می­شود. لازم به ذکر است که آنتراسیت فرآوری شده در صنایع ریخته گری نیز کاربرد دارد.

کارایی آنتراسیت در تصفیه آب و فاضلاب، عملاً حد واسط میان سیلیس و کربن اکتیو(زغال فعال) می باشد. بایستی توجه داشت که سیلیس یک ماده معدنی خالص و کربن اکتیو یک محصول گیاهی فرآوری شده می باشد و آنتراسیت زغال طبیعی است که به عنوان یک کانی از زمین و معادن موجود برداشت شده و پس از خرد شدن، آسیاب شدن و بعضاً شسته شدن، بسته بندی و مصرف می گردد. آنتراسیت قادر است کدورت آهن، منگنز، کلرآزاد، کروم و فلزات سنگین، مواد آلی(فنل و …)، چربی و روغن را از آب حذف و یا میزان آن را کاهش دهد. آنتراسیت معمولاً به همراه سیلیس و گارنت (Garnet)در فیلترهای دو یا چند بستره (Multi Media Filters) مورد استفاده قرار می­ گیرد. طراحی کلی فیلترهای دو یا چند بستره نظیر فیلترهای شنی تحت فشار بوده و لیکن در دانه بندی و شستشوی معکوس ملاحظات ویژه ای بایستی صورت پذیرد.